Русская версия

Магістерська робота

English versionІсаєнко (Чепурко) Олександра Петрівна

Донецький національний технічний університет
Портал магістрів ДонНТУ
Факультет обчислювальної техніки і інформатики
Спеціальність - Системне програмування
Група СП-01маг

Тема магістерської роботи "Використання нейронних мереж для рішення задач розпізнавання образів"
Керівник : Святний В. А.

  :-)

Біографія

Народилася я 25 листопада 1983 року в місті Донецьку. Батьки: Чепурко Ірина Павлівна - вихователь-методист у дитячому садку №149, Чепурко Петро Юрійович - будівельник. Завдяки сестрі рано навчилася читати, що дуже вплинуло на моє ставлення до світу, до оточуючого середовища. У книжках все завжди було гарним, люди добрі, мир красивий. Це призвело до деякого нереалістичного сприйняття навколишнього миру, яке залишилося дотепер.


Постійно спостерігаючи за заняттями сестри на фортепіано, загорілася бажанням навчитися грати на ньому. Таким чином, одночасно з першим класом загальноосвітньої школи №111 вступила до першого класу музичної школи №2 за фахом фортепіано. Навчання музичній грамоті мені спочатку сподобалося, тому що було багато нового й цікавого, але для того, щоб навчитися добре грати, необхідно було багаторазово повторювати музичні фрагменти, що дуже швидко набридало. Тому я щось робила на початку навчального року, коли ще не охолонуло бажання працювати, і наприкінці, коли необхідно було щось здавати :).


У звичайній школі мені навпаки завжди подобалося вчитися, особливо коли вчителя помічаючи, що мені мало звичайної програми, давали більш важкі завдання, займаючи весь вільний час. Звичайно уроки мені не подобалися, коли ставало нудно.


У більш старших класах мене особливо зацікавила математика й географія. Навіть було бажання стати геологом :), від якого мене довго відговорювали батьки. На їхню думку, ця професія не для дівчин. У свій час посідала призові місця на олімпіадах. Брала участь у міжнародному конкурсі "Кенгуру", але там яких-небудь значимих висот досягти не вдалося. Також за час навчання в школі постійно брала участь у різних пісенних конкурсах і фестивалях нашого міста.


Переломним етапом для мого мислення й майбутніх планів стала поява в моєму житті комп'ютерів. В 10 класі я надійшла паралельно до учбово-підготовчої школи (УПК) за фахом "Оператор ПК". Навчальними машинами були Корвети із вшитим Бейсіком, на якому ми вчилися програмувати, і на якому я написала свою першу програму. Програмування, алгоритми, все це мені так сподобалося, що я вирішила зв'язати своє творче життя з комп'ютерами. Таке рішення визначило загалом і вибір місця майбутнього навчання. Для технічної спеціальності необхідний технічний університет, а над вибором конкретного фаху я не довго думала. Вирішила обрати ВТ (комп'ютерні системи й мережі), тому що короткий огляд цієї спеціальності мені сподобався найбільше.


Школу я закінчила із золотою медаллю. Це дозволило мені надійти до університету за співбесідою. Влітку після вступних іспитів я працювала в приймальної комісії нашого ДонНТУ, і на собі відчула, скільки праці необхідно вкласти, щоб впустити одного першокурсника в стіни університету :).


Навчання в університеті мені відразу сподобалося - нові враження, друзі, цікаві викладачі й предмети. Взагалі я була повна оптимізму. Після першого курсу була переведена на спеціальність "Системне програмування" до німецької групи за відмінне навчання. Під час навчання брала участь у студентській конференції по екології, де посіла перше місце, після чого була направлена до міжнародної конференції в Київ.


В 2005 році одержала диплом бакалавра з відзнакою. Міркувань із приводу надходження в магістратуру навіть не було - якщо є можливість отримувати нові знання, навіщо від неї відмовлятися. Після надходження в магістратуру, на 5 курсі брала участь у відкритому конкурсі від фірми Ерікссон на кращу ідею створення мобільного порталу, де зайняла почесне заохочувальне місце (докладніше...).


З темою магістерської роботи було багато питань, я ніяк не могла визначитися, до якої сторони мене більше тягне :). Завдяки Теплинському Костянтину Сергійовичу, я зацікавилася темою нейронних мереж, і їхнім практичним застосуванням, що й визначило напрямок моєї магістерської роботи.


Зараз працюю програмістом на фірмі "Константа", займаюся супроводом і впровадженням програмних продуктів фірми "1С". Є сертифікованим фахівцем фірми 1С. Після закінчення навчання можливо залишуся на цій фірмі досягати висот :), а можливо буду шукати роботу, більш пов'язану із системним програмуванням, або із програмуванням в Internet. Також є бажання одержати другу спеціальність, пов'язану з економікою, щоб була можливість відкрити власну фірму, ґрунтуючись на існуючих знаннях про діловодство. У більш далеких перспективах (можливо й нездійсненних) є бажання переїхати до іншої країни, працювати там, жити. І не стільки через високі зарплати, заробляти можна й тут, а через інший рівень життя, відносини, менталітет...


А взагалі є бажання прожити життя так, щоб можна було без жалю оглядатися на минулі роки :)

Русская версия

Магістерська робота

English version