Дмитро Петренко

Рус Eng Укр
Про мене Наукова праця Матеріали Ссилки Петренко О.Д.
Біографія
Резюме
Публікації
Досягнення
Контакти
Грані
Петренко Дмитро Олександрович
ФІО: Петренко Дмитро Олександрович
Народився: м. Донецьк, 14 червня 1983
Школа: №51 р. Донецька 1989-2000р.
Університет: В 2000р. вступив до Факультету Обчислювальноi Технiки та Iнформатики ДонНТУ
Спеціальність: Програмне забезпечення автоматизованих систем
Напрямок: Інтеграція ERP систем керування підприємством і WEB
Керівник: Анопрієнко О.Я
E-mail: dmitry_petrenko@mail.ru
Рік випуску: 2006

Curriculum Vitae

Усім у світі рухають ідеї. Гарні вони або погані можна довідатися лише згодом, подивившись до чого це приведе. У 1983 рокові, різним людям на різних кінцях земної кулі прийшли в голови дві чудові ідеї: каліфорнійські дослідники вирішили перевести мережа Arpanet на протокол TCP/IP, а мої батьки завести другу дитину. У результаті народилися мережа Інтернет і я, відповідно. Через двадцять із зайвим років можна судити, що ідеї були, узагалі ж, непогані. Що відбулося с Інтернетом за цей час - усі знають, а що з мною, спробую розповісти... Далі >>

1983 рік: Отже, народився я 14 червня в жаркому літньому Донецьку. Це трапилося завдяки моїм батькам, Петренко Олександру Дмитровичу і Петренко Нелі Володимирівні. З перших днів життя мене оточувала їхня любов і турбота, батьки завжди і в усьому допомагали мені і підтримували в будь-яких починаннях. Напевно, тому, хто я є зараз, у більшому ступені я зобов'язаний своїм батькам. А ще я вдячний своїй старшій сестрі, що постійно возилася з мною, а в деякі моменти була навіть ближче чим родители.

1985 рік: Microsoft починає проект по розробці ОС із графічним інтерфейсом, а мною вже сказані перші слова і зроблені перші кроки. У рік і два місяці я був відданий у ясла, власне з цього моменту почалося моє життя вже як повноцінного члена суспільства. У дитячому саду за мною міцно закріпилося прізвисько "професор". Ймовірно за замислений і зосереджений вид.

1989 рік: Американський студент Моррис стає першим творцем комп'ютерного вірусу, підданим карному переслідуванню, у Німеччині зруйнована берлінська стіна, а я пішов у перший клас школи №51 р. Донецька. Клас був експериментальним, відбирали здатних дітей з дитячого саду і починали учити по спеціальній програмі з 6 років. Наскільки це навчання було краще традиційного мені судити складно, але, будучи від природи лівшею, я був переучений писати правою рукою. Тепер я пишу однаково кострубато обома руками, благо клавіатура завжди поруч. До речі в тому ж році побачив перший комп'ютер у своєму житті ЄС1031.

1991 рік: Опублікований вихідний код Linux, Україна проголошує незалежність, але я ще встиг півроку побыть у жовтенятах. Встигнув я ще і постукати по клавіатурі чуда тодішньої техніки IBM PC 286. Враження глибоке. Можна навіть сказати основне. Зелененькі цифри на системному блоці, кнопка турбо і замок для клавіатури. Це була просто фантастика.

1992 рік: У Донбасі організувалася перша Ліберальна партія відмінна від Партії. Улітку батьком придбаний комп'ютер небаченої моці і швидкості: IBM 486dx4. Щастя все-таки є. Чорний екран gwbаsіса стає приємніше барвистих іграшок. Пишуться досить простенькі програми, але уже вони приносять ні з чим не порівнянну "радість творця"

1995 рік: Програмісти усього світу побачили Windows 95. И я в їхньому числі. У школі почався період олімпіад. Брав участь у величезній їхній кількості майже по всіх предметах, починаючи від біології й української мови, і закінчуючи математикою і фізикою. Дивно, але найбільш видатних успіхів я досяг в олімпіадах по географії. Узагалі, у той час мої захоплення носило з боку убік. Я міг годинник розглядати комашок у мікроскоп, зачитуватися античною історією, майструвати самокати або змішувати реактиви на балконі. Це був щасливий час, коли всі навколо здавалося незвіданим і цікавим. Я клеїв телескоп, вирощував кристали, збирав морзянку і навчився плести макраме. А вінцем мого рукоділля стали вязана жилетка і шапочка для кота. Узимку ми з ним ходили на прогулянки.

1997 рік: У силу вступив закон про кримінальну відповідальність за торгівлю неліцензійним програмним забезпеченням. У той же час, будучи ще зовсім юним, я потрапив у ліберальну молодіжну організацію, тієї найпершої Ліберальної партії. Познайомився з купою цікавих людей, навчився не боятися виступати перед аудиторією, побачив квітучий каштановий Київ. Після, я ще два роки пробув головою куйбишевської районної організації, але згодом розчарувався в багатьох речах, і зрозумів, що поки це не для мене.

1998 рік: У Росії случився дефолт, а я в цей час був у літньому таборі в Славяногорске. До слова я там проводив майже кожне літо, починаючи з дев'яти років. Напевно саме табір позбавив мене від зайвої замисленості, навчив тому, чому ніколи в такій мері не навчишся в школі: це насамперед жити і спілкуватися з такими ж людьми цілодобово в плині декількох тижнів. Це дуже важливо, у визначений момент життя зрозуміти, що ти не центр всесвіту, що навколо такі ж точно люди, зі своїми дивинами і проблемами, зі своїми звичками і зі своєю думкою. Так що почуттю толерантності (простите за банальність) і спільності я навчився в таборі. А ще, там я написав свої перші вірші, навчився грати на гітарі і цілуватися %)

2000 рік: Світ благополучно пережив масштабну маркетингову акцію за назвою Y2kError, а я, також благополучно закінчив школу. Було в школі багато гарного, але були і неприємні моменти. Були вчителі, яким я вдячний, а були і такі яким особливо і згадати чимось. Напевно, саме головне, що я зрозумів у школі - це те, що сподіватися завжди потрібно тільки на себе, і тоді усі буде в порядку, і ображатися ні на кого не прийдеться. Питання куди надходити і ким бути, до моменту закінчення школи був уже цілком вирішений. Те, що я хочу займатися IT, я для себе вирішив ще, напевно, коли вперше побачив комп'ютер, але набагато пізніше прийшло чітке усвідомлення того, що я не тільки хочу, але в мене виходять і такі фахівці потрібні. Хоча батько хотів щоб я пішов по його стопах і займався фізикою, але, бачачи що я всерйоз захоплений комп'ютерами, переконувати, не став, а навпаки, разом із мною розбирався в специфіці тієї або іншої спеціальності, щоб вибрати дійсно те, що треба. Вибір Вузу був майже очевидний, якщо не їхати з Донецька, те найбільш якісне навчання IT фахівців провадиться в Доннту, на факультеті ОТІ.

Ще за два роки до надходження я почав посилено займатися математикою, за це спасибі папі, він був для мене головним репетитором і натхненником. А інформатикою я займався на підготовчих курсах у Доннту в Теплинского С.В., за що йому теж спасибі. З такою підготовкою я без проблем здав рейтингові іспити і вже в квітні почував себе студентом.

2000-2005 рік: Зараз, університет для мене це, насамперед люди. Однокурсники, багато хто з яких стали дійсними друзями, викладачі які для нас викладалися на лекціях, асистенти, що пліч-о-пліч воювали з нами над непокірливими лабами. За ці п'ять років я многому навчився, багато чого довідався. Приймав участь в олімпіадах, поїздив по конференціях. На перших курсах мені здавалося, що нас увесь час учать не тому і не так, але зараз, розумію, що випускники нашої кафедри крім фундаментальної теоретичної підготовки, мають приголомшливе уміння за один вечір розібратися в як завгодно складній технології і... зробити по ній лабу %). З такими навичками можна запросто йти на будь-яку роботу, і за короткий час стати дійсно класним фахівцем, і неважливо, що це буде, низбкорівневе програмування на ассемблері, розробка бізнесів-програм, або малювання в автокад: охоплення дисциплін за увесь час навчання був настільки широким, що дійсний Пошник ніколи не загубиться в різноманітті технологій і продуктів. Правильно говорив нам ще на зборах першокурсників наш декан, Лапко Володимир Васильович: "Ми не будемо вас учити чомусь конкретному, ми вас будемо учити учитися". І це дійсно так.

2005 ->>: Жодне бажання не дається нам окремо від здатності його здійснити.

Плани на буdущее: Для початку, я б хотів побачити ще дві з трьох статуй волі, умитися в Гангу, і поподорожувати австралійською пустелею. Ще, покататися на лижах в Альпах і зануритися з аквалангом до Червоного моря. Хочу роботу таку, щоб усе перераховане вище було звичайними планами на уікенд і красивий будинок, у який, незважаючи на всі краси світу, хотілося б повернутися. Ну і звичайно, здорово ще при усьому при цьому мати поруч жінку, яка б була й улюблена і близька за духом і, продовжувачів прізвища, звичайно ж.
<<Назад

© Dmitry Petrenko. 2005