Мірецький Олексій Валентинович

Мірецький Олексій Валентинович

Спеціальність: "Програмне забезпечення автоматизованих систем"
Тема магістерської роботи: "Об'єктно-орієнтована модель алгоритмів адаптивної маршрутизації"
Науковий керівник доц., канд. техн. наук Ладиженський Юрій Валентинович
E-mail: m_overkill@mail.ru
 русский  український  english

Дитинство та школа (1983 - 2000гг.)

18 січня 1983 року в одному з самих видалених кутів нашої галактики, в місті Макіївці, на світ з'явився Мірецький Олексій Валентинович (ура, товариші!), тобто я. Коли мене принесли додому, я одразу ж почав знайомитися зі своїми батьками. І мої маленькі ручки потягнулися до мати. Я дізнався, що мою мати звуть Світлана Михайлівна. Вона тоді працювала інженером-конструктором і інженером по техніці безпеки на заводі "СКІФ" (на цьому заводі випускалися магнітофони з однойменною назвою). Потім я познайомився з татом. Мій тато, Валентин Едмундович, працював в телерадіоательє телемеханіком.

Через 3 роки мого жалюгідного скучного існування в нас з'явилася дивна кричуща істота. Його назвали Діма. З тих пір воно у нас живе. Потім я дізнався від мами з татом, що це мій брат.

Дитинство (до надходження у школу) у мене було найпростіше. Правда, останнім часом мені все частіше хочеться повернутися в ці вже далекі часи. Я, як більшість дітей, відбував термін в дитячому садку. На мій погляд, садок - це далеко не найдобріше місце для дитини. Мені здається, що дитину повинні виховувати батьки, а не двоє вихователів і зла нянька з ополоником. Випустили мене з цієї "пекельної клоаки", коли мені виповнилося 7 років. Але я ніколи не забуду "найсмачнішу у світі" кашу, якою нас годували в цьому закладі.

У 1990 році відправився гризти граніт науки у школу №47 того ж міста Макіївки. Моїм найулюбленішим предметом в початкових класах стала математика. У вивченні цього предмету мені сильно допомагав мій дідусь Мірецький Едмунд Боліславович. Він працював на Макіївському ордена Леніна Металургійному Комбінаті в Центральній Заводській Лабораторії керівником групи (здається, так).

Моїм найвидатнішим досягненням у початкових класах стало те, що я швидко навчився записувати рішення математичних задач в одному виразі. Вся решта моїх однокласників до цього моменту записувала рішення по діях.

У 1991 році в мене з'явився мій перший комп'ютер - "ZX Spectrum". Його мені зібрав своїми власними руками мій тато. В цьому ж році я почав вивчати програмування на мові БЕЙСІК. Почалося це все з того, що тато набрав якийсь приклад з книги, який примушував динамік видавати звуки. Після першого запуску програми, він кликнув мене і показав, як він це зробив. А потім я сам спробував, і мені це дуже сподобалося.

Після закінчення 3-го класу, я перейшов у ліцей №1 міста Макіївки (точна назва - "школа №61 - ліцей №1"). В ліцеї моїми найулюбленішими предметами були фізика, хімія, алгебра, геометрія і астрономія. До цього списку не потрапила інформатика, бо на заняттях за цим предметом нас нічому доброму не вчили.

Я часто брав участь в олімпіадах по інформатиці, хімії і фізиці. Одного разу, навіть, зайняв перше місце на міській олімпіаді по інформатиці, проте на обласну олімпіаду мене не узяли. Я, чи бачите, по балах не пройшов. Набрав всього 50 відсотків.

З 10-го класу (1998-1999 рр.) займався науковою роботою, пов'язаною з розрахунком динаміки руху ракети з рідинними двигунами. Брав участь на конкурсі МАН (Малої Академії Наук) з цією роботою в 2000 році.

Конкурс складався з двох частин. Перша частина полягала в тому, що кожний учасник писав тести по певному предмету (для мене цим предметом була математика). На цих тестах, я вперше відчув свою "математичну силу". Було достатньо подивитися оточуючих мене "співучасників". Багато хто з них навіть половини завдань не вирішили, а я вирішив все. Смію помітити, що завдання не були легкими. Хоча їм все одно далеко до завдань третього рівня на рейтингових випробуваннях нашого Вузу.

Друга частина конкурсу – це презентація своєї роботи. Тільки на цю частину я не потрапив, тому що вона співпала з рейтингом по математиці в нашому рідному ДонНТУ. Але це не перешкодило мені зайняти почесне друге місце і отримати невеликий грошовий приз.

За свої математичні знання я вдячний не тільки своєму дідусю, але і своєму найулюбленішому шкільному вчителю - Расторгуєву Миколаю Григоровичу. Так, як він викладав математику, не викладав ніхто (порівнював між вісьма викладачами - 5 шкільних вчителів і 3 викладача з ДонНТУ). Він дотепер викладає в тому ж ліцеї №1.

Моє остаточне рішення про вибір своєї майбутньої спеціалізації складалося поступово. Спочатку, я хотів стати телемеханіком як мій тато. Я довгий час займався тим, що збирав різні приймачі. Ці приймачі навіть працювали! Потім зацікавився астрономією. Перечитав багато цікавих статей. Вивчав карти зоряного неба. Сидів ночами на вулиці і дивився на зірки. Але потім зрозумів, що, хоча це все дуже цікаво, моє покликання - програміст. Цей висновок я зробив приблизно, в 10 класі.

Коли я був в 11 класі, мені купили PC на базі Cyrix 200MHz. Я почав вивчати програмування на мовах Pascal і Delphi.

2000 рік. Прийшов час поступати в інститут, я без коливань вибрав ДонНТУ. На таке рішення вплинув той факт, що мій дідусь вчився в цьому Вузі, коли ДонНТУ ще називався ДПІ. Спеціальність теж довго не вибирав. Відразу записався на ПЗ (Програмне Забезпечення автоматизованих систем). Поступив!.. Поступив по рейтингах із середнім балом 41,5 (36 - інформатика та 47 - математика). Перед складанням рейтингових іспитів, ні на які підготовчі курси не ходив.

Студентські роки (2000-2005 рр.)

З першого дня в ДонНТУ я зрозумів, що вчитися на спеціальності ПО цікаво, але не легко. Особливо важким здавався перший курс (2000-2001 рр.). У цей час я був молодий та зелений, ще не освоївся. Особливо запам'яталося присвячення в справжні студенти – здача першої сесії.

Потім була перша курсова. Я створив невелику повчальну систему для Дацун Наталії Миколаївни. Нещодавно (2005 рік) я з'ясував, що вона дотепер користується цією системою при навчанні студентів 1-го курсу спеціальності ПЗ (нині - ПС) програмуванню на мові C.

Другий курс пролетів непомітно. А на третьому курсі вперше взяв участь в олімпіаді по інформатиці. Щоправда, наша команда (у складі мене, Нічволодова Бориса і Морозова Вови) вище за третє місце піднятися не змогла. Але я ні скільки не жалкую, адже головне – це участь.

Найцікавішими предметами на другому і третьому курсі вважаю «Основи дискретної математики», «Комп'ютерні сіті» і «Теорію алгоритмів». Перші два предмети читав (і читає в подальших потоках) кандидат технічних наук Ладиженський Юрій Валентинович а останній предмет читав Барашко.

9 лютого 2003 року. Цей день став для моєї сім'ї найтрагічнішим днем. Важка хвороба забрала життя мого тата. Мій тато залишиться в моїй пам'яті до кінця моїх днів.

Після закінчення третього курсу проходив виробничу практику в ТОВ «Просперо Системз» у Ладиженского Ю.В. За часи практики створив систему, що дозволяє розрахувати характеристики серверу із змінною продуктивністю і нескінченною сукупністю. Ця система зараз використовується Ладиженським Ю.В при проведенні лекцій за курсом «Комп'ютерні сіті» на спеціальності ПЗ (нині – ПС). Також я з цією системою заробив Диплом переможця на конкурсі студентських наукових робіт який проходив наприкінці 2003 року, коли я був на четвертому курсі.

З квітня 2004 року працюю в ТОВ «Просперо Системз» програмістом.

Після закінчення 4-го курсу склав державний іспит на «5» і отримав червоний диплом бакалавра. Не замислюючись, продовжив навчання на магістраті. Я вибрав собі дуже цікаву тему магістерської роботи - «Об'єктно-орієнтована модель алгоритмів адаптивної маршрутизації». Мій керівник - Ладиженський Ю.В. Цій науковій роботі і присвячений мій сайт.

Моє майбутнє або давайте помріємо (2005 - хххх рр.)

Як це не дивно, але, починаючи з 6-го класу, моя основна мрія - це створення своєї власної сім'ї (дружина, діти і таке інше). Сім'я – це для мене значення життя. Без сім'ї немає щастя. Ця моя мрія вже потихеньку перетворюється на реальність, тобто виконується.

Ще в дитинстві мріяв вчинити яке-небудь наукове відкриття або, на крайній випадок, винайти який-небудь технічний засіб. Звичайно, все ще попереду.

Є у мене також і нездійсненна мрія – я завжди мріяв відправитися в подорож до далеких галактик, туди, куди ще не ступала нога людини або представника якої-небудь іншої розумної цивілізації.

на початок сторінки