Лысаковский Сергей Викторович
• Факультет: ВТИ • Кафедра: ПМИ • Специальность: ПО •

Тема магистрской работы: Создание интерфейсной оболочки для программы по созданию ЭС
Руководитель: Григорьев А.В.

 

ru ua en

Лысаковский Сергей Викторович

Дитинство

Я народився 13 липня 1983 року у роддомі міста Донецька приблизно у 16-00. Мої батьки Лисаковскій Віктор Трохимович і Лисаковска Надія Олександрівна за фахом інженери, закінчили Омський політехнічний інститут і переїхали в Донецьк у 70-х роках.

У дитинстві я був досить активною дитиною і рідко сидів дома, більшу частину часу, особливо влітку, проводив із друзями на вулиці.

Моє виховання та навчання почалося, як і у більшості дітей того часу, з дитячого садка. У той час я навчився читати й писати, почав виявляти цікавість до англійської мови. Пам'ятаю, що часто їздив з батьком на роботу, що тоді працював у технічному відділі «Центра Репродуктивної Функції Жінок». Там я й побачив перший раз персональний комп'ютер, до якого в мене відразу ж виник інтерес, але поки тільки як до іграшки. Через деякий час комп'ютер з'явився й у мене дома. Цей " чудо-пристрій" був на базі процесора Іntel 8086 і жостким диском на 20 мегабайта! Оскільки ніхто у родині не мав досвіду роботи з комп'ютером, розбиратися в ньому довелося мені самому. Так ще до школи в мене вже з'явилися навички роботи в DOS і деякими прикладними програмами.

Шкільні роки

У моєму районі поблизу було 2 школи й коли прийшов час, я вибрав школу №115, тому що в ній було поглиблене вивчання англійської мови з першого класу. У перших класах мені однаково легко давалися всі предмети, але пізніше почав проявлятися інтерес до точних наук.

У мене з дитинства був досить непоганий музичний слух, я в 6-м класі вирішив піти в музичну школу та навчиться грати на якому-небудь музичному інструменті. Цим «яким-небудь інструментом» став кларнет. Не можу сказати, чому я вибрав саме його. Може, тому що мені сподобався його звук, і він був не таким популярним як, наприклад, фортепіано або гітара. Але моє захоплення комп'ютерами було все-таки сильніше. В 8-м класі я пішов на курси по інформатики у своїй школі та познайомився з основами програмування. В 1997 році я довідався про Донецький ліцей "Інтелект" і надійшов туди в 9-й клас із поглибленим вивчанням програмування, але через рік знову повернувся в школу.

Ще в 10-м класі переді мною встала проблема вибору майбутньої спеціальності й ВУЗа. Точніше вибір спеціальності був уже зроблений: що-небудь пов'язане з обчислювальною технікою й програмуванням. Залишалося тільки вибрати ВУЗ. Я довідався, що в Донецьком Національному Технічному Університеті була рейтингова система надходження, а також підготовчі курси. Ідея надходження в університет ще до закінчення школи мені сподобалася, і в 11-м класі я записався на підготовчі курси по математиці й інформатиці. Після 3-х турів іспитів я набрав у рейтингах 56 балів по математиці й 43 по інформатиці й улітку 2000-го роки був зарахований у ряди студентів університету. Цим же влітку вперше вирішив небагато заробити. Влаштувався на роботу в складальний цех заводу холодильників "НОРД" і проробив там місяць.

Університет

Навчання в університеті не стали для мене чимсь зовсім новим, тому що я поступово звик до неї, ще відвідуючи підготовчі курси. Вивчивши на першому курсі С, я почав самостійно освоювати С++ та об’єктно-орієнтоване програмування у середовищі Borland C++ Buіlder. На другому курсі, успішно здавши тест по англійській мові, був зарахований в експериментальну групу, програмою якої ґрунтувалася на підготовці до міжнародного тесту Fіrst Certіfіcate. На третьому курсі мені здалося, що знати одну іноземну мову - мало і я вирішив піти на курси німецької мови при Донецьком Національному Університеті.

Улітку 2003 року ( 3-й курс) у нас була виробнича практика. Я довідався, що відділу ТСО Доннту потрібні студенти з деяким досвідом роботи із графікою й відео на комп'ютері. Оскільки така робота для мене цікавою (я вже давно захоплювався комп'ютерною графікою й хотів спробувати свої знання у реальних проектах), я вирішив проходити практику саме там. Через кілька днів адаптації я вже почував себе "у своїй тарілці" і приймав активну творчу участь у роботі. Після проходження практики, мені запропонували залишитися працювати, і я погодився. За період роботи в ТСО я взяв участь у створенні безлічі фільмів різної спрямованості, для різних кафедр і факультетів, а також значно поліпшив навички роботи з такими програмними продуктами як Adobe Photoshop, Adobe Premіere, Dіscreet 3ds max і ін.

Після четвертого курсу з’явилося питання про продовження навчання в університеті як фахівця або магістра. Після недовгих міркувань, я вирішив піти в магістратуру, тому що вона дає більше глибокі й фундаментальні знання й дає більше шансів знайти престижну роботу за рубежем. Дипломним керівником мені призначили доцента кафедри ПМИ Григор'єва Олександра Володимировича, що запропонував мені тему з області експертних систем.

В 2004 році мене зацікавили веб-програмування й веб-дізайн і я почав вивчати HTML, JavaScrіpt і PHP + mySQL. У вигляді робочого проекту я зробив внутрішній портал для користувачів локальної мережі "МЕТРО" (на даний момент до неї підключені більше 400 чоловік).

Майбутнє

У найближчому майбутньому планую закінчити університет і вдало захистити диплом. Потім улаштуватися на цікаву та рiзноманітну роботу, пов’язану, швидше за все, з комп'ютерною графікою або веб-дiзайном. Але я не хочу, щоб робота займала весь мій вільний час і ставала сенсом життя. Після накоплення деякого досвіду хотів би спробувати відкрити власну справу.

 
© Sergey Lysakovsky. 2005