ДонНТУ          Сторінка магістрів ДонНТУ

Українська версія   Українська версія
Русская версия   Русская версия
English version   English version

[Автореферат диссертації]  [Электронная библиотека]  [Посилання за темою]  [Результати пошуку]  [Iндивiдуальне завдання]

Ян Альперович Альперович Ян Михайлович
Дата нарождення: 10 грудня 1982
Спеціальність: "Міжнародна економіка"
Група: ЕМ-99а
Тема магістрської роботи: "Формування моделі анализу инвестиційних проектів з урахуванням зарубіжної практики"
Науковий курівник: доц. Хоменко Я.В.
E-mail: yalperovitch@mail.ru

Моя біографиія

Я багато пам'ятаю про те, яким був до школи. Пам'ятаю, як відірвав тільки що наклеєну шпалеру, і як мені після цього дісталося від батьків. Пам'ятаю як, упав у гаражі в льох. Але краще почати один по одному.

Це усе почалося 10 грудня 1982 року близько 9 ранку. Уже тоді мені дали ім'я, і, наскільки мені відомо, я уник зміни пари трійки імен. Я і досі гадаю, що це мою маму спонукало обізвати дитину 2 буквами – я та н. Ну так добре. Як сказав мій дідуся: «...ну що ж, Ян так Ян!». Мій батько сам родом з Івано-Франківська, от так і вийшло, що я з раннього дитинства почав подорожувати. Мої майже відразу приїхали погостювати туди, і, природно, що мале безпомічне дитя стало об'єктом тотального огляду і критики. Але треба сказати, що з родиною мені повезло. Це не хвастощі, а лише спроба віддячити моїх рідних за все те, що вони для мене зробили і продовжують робити.

Судячи з їхніх слів, я був дуже активною дитиною. Я рано почав ходити, а як тільки це відбулося, став нервуванням для усіх. Я капостив так багато, що мені вішали дзвіночок на шию. Так можна було визначити, що я роблю. Якщо він дзенькає, виходить, я десь бігаю, якщо затих – десь щось скоїв.

Крім того, я відрізнявся, і, схоже, дотепер відрізняюся чудовим апетитом. Справа доходила до того, що коли з мною виходили гуляти, я відразу засинав, але як тільки ми переходили поріг під'їзду, у мене відкривалися очі, а за ними відкривався рот і починався крик, і тривав, поки в рот не клали їжу. Моя тіточка говорить, що вона спеціально приходила з роботи на перерву до того як я прокинуся, щоб до того моменту встигнути приготувати.

А от у дитячому саду почалося дійсне дитинство. Там я вже усвідомлював себе сам, і пам'ятаю це сам, а не по розповідях батьків. І найперший спогад про цей час зв'язано з моїм кращим другом донині. Насправді, ми знайомі з колясок і навіть раніш. Наші мами були подругами ще в ранньому шкільному віці. Так що цілком природно, що ми «познайомилися» відразу після народження. Ну, в усякому разі, він із мною познайомився так, я на 3 тижні його старше, так що і знаю я його на 3 тижні менше ніж живу. Отож ми з ним у дитячому саду задавали тон погоді. Особливо, коли грали з іграшками. Ці іграшки летіли у всіх поруч сидячих дітей. Додайте сюди ще і те, що я був дуже маленьким, а він дуже великим і ми ніколи не сварилися і завжди були разом. У цьому ж саду ми завжди разом виступали на всяких там заходах у ролях то Незнайки, то Чебурашки, то крокодила, то зайців.

Не дивно, що саме через наших із другом витівок я одержав шрам. А відбулося все дуже просто. Виражаючи університетською мовою, ми вирішили забити урок зарядки в дитячому садку, і ми сховалися в...туалеті! Там (я як зараз пам'ятаю) були двері з віконцями, і в одному не було скла. Ну, друг мій був високий і міг подивитися так, а я ні. Так що я попросив його підняти мене, що він і зробив. Тільки от далі він мене не утримав. Скільки там було криків!

Знаєте, якщо писати про тім часі всі що я пам'ятаю, те я так і не перейду до шкільних років. Але ж це мої перші «робочі» будні. Я пам'ятаю своє 1-і вересня 1989 року в школі. Пам'ятаю, як вилетів після першого уроку з класу і пролетів майже весь коридор. Пам'ятаю нашу вчительку Тетяну Михайлівну. Я ніколи не знав її прізвища, але пам'ятаю що вона була разюче терпляча з дітьми, ніколи не підвищувала голос. Мені її не вистачало потім у старших класах.

Спочатку мені подобалося вчиться, потім раптом я став одержувати оцінки. І от адже штука – я був трієчником, ну в кращому випадку тим хто одержував добре. Одержати 5 по математиці для мене було недосяжною вершиною. 4 – свято. Саме тоді я випробував на собі всю строгість своєї матері. Після цього в мене практично не залишилося вибору. Шкільні роки для мене були короткими ще по одній причині. Наприкінці 6 класу мої батьки разом з батьками моїх друзів вирішили віддати нас учиться в Ліцей при Донецьком державному університеті. Я прийшов у клас, і побачив там ще 3 моїх друзів. От отож я потрапив із класу в 30 чоловік у клас, де було всього 4 хлопця. Потім цей недолік, звичайно, заповнили, і нас стало 10. Але всі одно ці роки стали самими яскравими. Саме там ми стали учиться серйозно. Нашими вчителями стали люди, які спеціально вміли працювати з дітьми. І от там я став учиться старанніше. Спочатку мені було важко, але потім я помітив, що навчання дається усе легше і легше, поки нарешті, я зрозумів, що можу просто учиться не напружуючись й одержувати те що мені потрібно.

Навчаючись в ліцеї крім основної іноземної мови (англійський) я почав вивчати ще і французьку мову. Мені завжди подобалося учити мови. Може тому, що мені це легко дається. От так я і потрапив у школу вивчення французької мови Alliance FRANCAISE. До речі я ще ухитрився вивчити італійську мову, але це вже не в ліцеї, а тому, що я їздив відпочивати в Італію 4 роки підряд. Я жив у родині і знайшов там багато знайомих, з якими спілкуюся і сьогодні.

Як тільки ми закінчили 9 клас, я надійшов у ліцей уже повноправно. У цей раз у мене вже була спеціалізація. Тоді я (а може і не я) вибрав як профіль фізику і математику. 10 і 11 класи стали для мене майже університетом, а після коли я вже навчався в університеті, мені було набагато легше. Я не можу похвастатися дружним класом, зате можу похвастатися багатьма знайомими, котрих там зустрів і це не тільки мої тодішні однокласники, але і вчителі.

По більшому рахунку, учиться в ліцеї було класно. Там постійно улаштовувалися всякі конкурси КВН, свята. Але незабаром і цей етап мого життя закінчився. Наближався університет, і треба було вибирати на яку спеціальність надходити. Насправді я не хотів учиться на економіста. Я хотів бути адвокатом, фахівцем з господарського права. І я мав поступати на економіко-правовий факультет. Але тоді в мій вибір втрутилася рада батьків. Вони сказали так: «Економіст завжди встигне стати юристом, а от юрист економістом – ще не відомо». Не знаю наскільки це правильно, але я чомусь повірив ім. Таким чином, залишилося вибрати ВНЗ і спеціальність.

Сам вибір відбувся однозначно. ВНЗ – тільки технічний університет. Факультет – тільки економіки та менеджменту. Спеціальність – тільки ЗЕД. Чому? Тому що відтіля можна було поступати на англійське (голландське) відділення. Що і відбулося через рік після вступу. У нас із самого початку вийшла досить весела група. Ми якось усі відразу зійшлися. І відразу виникло відчуття, що ми вчимося вже дуже довго разом.

Мені довелося кинути навчання французькій мова після вступу до університету. Але після 3 курса на літніх канікулах я зробив вояж по Європі на автобусі. Ми проїхали усю Францію, і я вирішив довчити цю мову. От так я знову прийшов у ту ж школу. І в рамках навчання мові мені запропонували спробувати пограти у франкофонном театрі при цій школі. Я спочатку не хотів, а потім вирішив спробувати, і так спробував, що з тих пір (осені 2002 року) граю. Ми тільки що повернулися з Франції, де ми приймали участь в міжнародному театральному фестивалі. До речі, фото на сайті зроблено на міжнародному університетському фестивалі у місті Безансон (Франція) у березні 2004 року. Ми там були єдиними представниками України і Донецька. Кому цікаво, можу показати записи виступів, самі побачите що ми свою країну не посоромили!

Вибрати тему дисертації для мене виявилося дуже легко. У цьому мені допомогли по-перше мій викладач по дисципліні Інвестиції, а по-друге книга про квантовий економічний аналіз яку мені дав батько (коли я лежав у лікарні). Я вирішив вивчити існуючі механізми, методи й інструменти аналізу інвестиційних проектів. Чому? Тому що в нашій країні, що розвивається, вкладати гроші (інвестувати) – великий ризик, а уміння знизити цей ризик, а точніше ризик ухвалення інвестиційного рішення, мені здається, корисним.

А от тепер я учуся в магістратурі, і мені чесно не вистачає багатьох людей з моєї старої групи ЕМ-99а.

Оглядаючись зараз на всі роки, що я вже провів в університеті, я можу з упевненістю сказати, мені них буде бракувати. Але от учиться мені щось більше не хочеться. Зараз я працюю, і чесно сказати, мені це подобається усе більше і більше.

Я бачу, що мало що встиг розповісти, ну що ж, якщо хтось зацікавиться, звертайтесь, там ще на книгу вистачить.


ДонНТУ          Сторінка магістрів ДонНТУ
Перехід до начала